Alpenverein OEAV.SK Montana

Utieklo z redakcie Montany

Ten drobný chlapík v zelenej košeli a papučiach bol na nezastavenie. Stále len rozprával a rozprával. Päť hodín v kuse! A to ho varovali, že asi nebude moc výrečný. Jemný piesok pod skalnými vežami sa nahrieval z lúčov septembrového slnka a keď sa dve dlane stretli na rozlúčku, odchádzal autor s množstvom myšlienok, o ktorých sa domnieval, že nie je dobré nechať si ich iba pre seba. Tak vznikol do pripravovanej Montany rozhovor s človekom, o ktorého cestách sa tvrdí, že sú psychicky náročné a iní o nich hovoria dokonca ako o vraždách. Ale stránky, ktoré už čoskoro naplnia jeho slová, odhalia, že to je všetko úplne inak.

Alpenverein OEAV.SK Montana

Už putuje do tlačiarne

Redakcia Montany dokázala do tohtoročného druhého čísla zohnať naozaj exkluzívne materiály. Len povážte:

  • Príbeh Bena Moona - lezca, ktorý stál na začiatku športového lezenia, ako ho dnes poznáme. Pred ním cesty vynýtované po dvoch metroch takmer neexistovali. Rozhodne nie v Británii.
  • Portrét Théo Blass - jedenásťročného mladíka, ktorý nedávno preliezol svoju druhú 8c a je vychádzajúcou hviezdou svetovej lezecké scény.
  • Rozhovor s Vladimírom Sochorom - o tom, prečo je dôležitejšie čakať, až človek do cesty dospeje, než skalu znesvätiť ďalším kruhom navyše.
  • Hory, alebo rodina? - naozaj si musia horolezci vybrať? Alebo to ide dokopy?
  • Lapení snežným leopardom - do akých výziev sa môže správny Snežný leopard zahryznúť na všetkých piatich sedemtisícovkách bývalého ZSSR?

A potom je tu ešte Pepe Piechowicz, ktorý pokračuje vo svojich netradičných fotoportrétoch. Akú osobnosť lezeckého sveta si vybral tentokrát? To sa dozvieš, keď si ešte teraz vybavíš predplatné, alebo si počkáš, až bude tohtoročná druhá Montana k dostaniu. Vyjde 9. apríla.

Nové číslo i predplatné si objednaj online na www.montana.cz.

Alpenverein OEAV.SK

Zvýhodnené predplatné

Členovia Alpenvereinu registrovaní kanceláriou OEAV.CZ si môžu časopis Montana objednať za zvýhodnenú cenu 420 Kč (6 čísiel/rok, bežná cena 490 Kč). Po odoslaní objednávkového formulára vám na uvedený e-mail dorazia pokyny k úhrade predplatného. Časopis vám po nej začne chodiť na korešpondenčnú adresu od nejbližíšího čísla. Ponuka platí pre doručovanie v rámci ČR.

Montanu si môžeš objednať aj SMSkou do schránky.

Objednávka zasielania pre členov OEAV.CZ

Aktuality

Montana akú svet nevidel

16. 02. 2021
S novou Montanou vás čaká množstvo hodnotného čítania, krásnych veľkoformátových fotiek a príjemne...

Hry na dobrodružstvo

10. 02. 2021
Presvedčivým dôkazom, aké ľahké je opustiť zaužívané stereotypy a vytvoriť si akúkoľvek zmysluplnú...

V zime okolo Annapurny

09. 02. 2021
Annapurna Circuit je jedným z najpopulárnejších trekov na svete. Trasou každočně prejdú stovky...
Nahoru