Alpenverein OEAV.SK Výhody členstva

Výhody členstva v Alpenvereine

Členstvo v Alpenvereine prináša radu výhod najmä rodinám. Ale nielen im!

U rodín, ktorých obaja rodičia patria k rovnakej sekcii Alpenvereinu, dostanú deti bez vlastných príjmov členstvo vr. poistenie zdarma (najviac do 27 rokov). To isté platí aj pre rodičov, ktorí vychovávajú deti sami. Je však nutné deti prihlásiť.

Rakúsky Alpenverein tvorí 197 sekcií. Poistenie a všeobecné výhody sú pre všetkých rovnaké. Jednotlivé sekcie a ich zastúpenie môžu svojim členom poskytovať aj ďalšie benefity.

Kancelária OEAV.CZ ponúka svojim členom oveľa viac

Alpenverein OEAV.SK

Bonusy & zľavy pre členov OEAV.CZ/OEAV.SK

Iba členovia Alpenvereinu registrovaní v kancelárií OEAV.CZ/OEAV.SK môžu navyše využívať celý rad výhod a zliav u partnerov v Českej a Slovenskej republike.

Alpenverein OEAV.SK

Paušálne zľavy

Tieto zľavy platia celoročne po predložení členskej karty Alpenverein OEAV.CZ na rok 2024. Poskytovatelia zliav si vyhradzujú právo zmeniť podmienky zliav aj v priebehu roka. Aktuálne informácie a presné vymedzenie zliav nájdete na našom webe alebo sa informujte priamo na jednotlivých prevádzkach.

Prehľad predajní

 

 

Alpenverein OEAV.SK predplatne casopisov

Zvýhodnené predplatné časopisov

Ako členovia Alpenvereinu -OEAV.CZ/OEAV.SK si môžete objednať za zvýhodnené predplatné časopisy s horskou a outdoorovú tematikou.

Prehľad časopisov

Alpenverein OEAV.SK ubytovanie

Ubytovanie so zľavou

Postupne rozširujeme ponuku hotelov a chát v ČR a na Slovensku, ktoré ponúka výhodnejšie ceny členom Alpenvereinu kancelárie OEAV.CZ/OEAV.SK.

Prehľad ubytovacích zariadení

Ďalšie zľavy v Rakúsku

Viac ako 70 penziónov a hotelov poskytuje zľavy členom sekcie Alpenverein-Edelweiss: www.alpenverein-edelweiss.at

Na centrálnom webe www.alpenverein.at nájdete mnoho ďalších výhod a zliav poskytovaných všetkým členom bez rozdielu príslušnosti k sekciám.

Na horských chatách so zľavou 50%

Členovia Alpenvereinu majú nárok na zľavu na ubytovanie vo všetkých chatách rakúskeho, nemeckého aj juhotyrolského Alpenvereinu vo výške zvyčajne 50% (najmenej 12 € / noc).

Zľavy na chatách

Kľúč od winterraumu

Nami registrovaní členovia si môžu zdarma zapožičať kľúče od wintteraumů rakúskych horských chát.

Prehľad naších kontaktných miest

 

Alpenverein OEAV.SK poistenie

Dobré poistenie na cestách

Celosvetové poistenie pri voľnočasových aktivitách Alpenvereinu kryje náklady na zásah záchranárov až do výšky 25 000 €, náklady na dopravu späť domov zo zahraničia bez obmedzenia a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výšky 10 000 € pri úraze alebo ochorení.

A to ešte nie je všetko: U škody spôsobenej na zdraví alebo majetku iných osôb pomáha európske poistenie zodpovednosti a tiež v ňom zahrnuté európske poistenia právnej ochrany, ktoré vám pomôžu pri odškodnení. Tieto jedinečné poisťovacie služby sú zahrnuté - pre každého člena - už v členskom príspevku.

Poistné podmienky a ďalšie informácie k poistenia členov Alpenvereinu

Cestovanie po horách

Raz okolo rovníka: za viac ako 100 rokov bolo zriadených 40 000 km chodníkov. Až ony umožnili prístup do hôr a dodnes sú udržiavané a značené dobrovoľníkmi. Ale čo by boli hory bez chát? Tie poskytujú ochranu, teplo, mäkkú posteľ a aj niečo pod zub. Večer na chate sa môže stať nezabudnuteľným zážitkom.

Tak na čo čakáte? 425 chát Alpenvereinu v celom Rakúsku čaká na vašu návštevu.

Členovia majú ubytovanie na horských chatách lacnejšie

Zľava na ubytovanie na jednu noc vo všetkých chatách Rakúskeho, Nemeckého aj Juhotyrolského Alpenvereinu je najmenej 12 €. Na ďalších 1 300 chatách vo Švajčiarsku, Francúzsku, Lichtenštajnsku, Španielsku, Slovinsku, Belgicku, Luxembursku, Dánsku, Holandsku a Taliansku môžete využiť "práva vzájomnosti", tj. Tie isté práva, ako majú členovia spolkov prevádzkujúcich tieto chaty.

Zvedavosťou k poznaniu

Byť členom Alpenvereinu znamená tiež mať prístup k jedinečnému "alpinistickému kompetenčnému centru". Akadémia Alpenvereinu združuje všetky výučbové aktivity na celozväzovej úrovni pod jednou strechou. Za účasti expertov z oblasti alpinistických športov, pedagogiky či ochrany prírody sú položené základy pre jedinečné zážitky v prírode. Naučiť sa, ako liezť, ako si užiť lyžovanie, ako si postaviť bivak alebo ako správne používať GPS - organizácia Alpenverein Jugend ponúka bohatý program v každej oblasti a pre všetky vekové skupiny.

Napínavé školské akcie a integrujúce workshopy sprostredkovávajú nové uhly pohľadu na prírodu i životné prostredie a stmeľujú skupinu. Ani osobné vzdelávanie nie je u zväzovej akadémie podcenené. Po profesionálnym vyučení na turistického sprievodcu alebo mládežníckeho vedúceho už zaručenému dobrodružstvu v horách nestojí nič v ceste. Aj pre iné oblasti je tu široká paleta kvalifikačných kurzov.

Výučba so zľavou

Členovia majú 10% zľavu na všetky výučbové ponuky Alpenverein Akadémie - členstvo sa teda oplatí už od prvého kurzu. Obľúbené kurzy lezenie na zaistených cestách, kurzy chôdza na snežniciach, lavínové kurzy a ďalšie outdoorové aktivity.

Informácie na úrovni

Aktuálne, objektívne a seriózne informácie: početné publikácie Alpenvereinu a jeho webové stránky sa tešia dobrej povesti ako medzi členmi zväzu, ako aj mimo neho. Mapy Alpenvereinu sú neoceniteľnými a nenahraditeľnými pomôckami pri každom poriadnom plánovaní akejkoľvek cesty.

Ďalej neprehliadnite

alpenvereinaktiv.com – interaktívny turistický portál
Meteorologická služba Alpenvereinu“ – na internete alebo vo forme osobnej konzultácie s meteorológmi alebo horskými sprievodcovi je tu len pre členov.

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru