Alpenverein OEAV.SK Zell am See-Kaprun

Zell am See-Kaprun

To nejlepšie z Álp

"Večný" sneh na ľadovci Kitzsteinhorn, nádherný panoramatický výhľad z vrcholu Schmittenhöhe, krištáľovo čistá voda Zellského jazera na vás čaká v jedinečnom prírodnom raji na okraji národného parku Vysoké Taury. Dobrodružný svet tu nájdu v lete aj v zime športovci, aktívni rekreanti, rodiny rovnako ako tí, ktorí hľadajú odpočinok.

Alpenverein OEAV.SK Zell am See-Kaprun

Predlhá zimná sezóna

Zell am See-Kaprun je jedným z najatraktívnejších zimných regiónov Rakúska vďaka stopercentnej záruke snehu, rôznorodým zjazdovkám rovnako ako fascinujúcim snowparkom a freeridovým trasám. S jediným skipasom v sieti SKI ALPIN CARD si môžu milovníci lyžovania užívať celkom 408 km zjazdoviek vrátane ľadovcov, 121 vlekov i ostatné atrakcie, a to s extra dlhou sezónou od októbra do začiatku leta.

Jedinečné "ski-in ski-out" podmienky ponúka lanovka K-ONNECTION spájajúca obec Kaprun s ľadovcom na Kitzsteinhorne.

Bránou k ďalším stovkám kilometrov zjazdoviek v lyžiarskej oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je zánovná lanovka zellamseeXpress vedúca z Glemmtal na Schmittenhöhe.

Alpenverein OEAV.SK Zell am See-Kaprun

V lete za výhľadmi nad jazerom

Oblasť Zell am See-Kaprun fascinuje milovníkov prírody, ktorí sa do hôr najradšej vydávajú pešo alebo na bicykli. Svetom hôr vedie približne 400 km skvele značených turistických trás od jazernej promenády až po trojítisícovky. Vydajte sa nad krištáľovo čisté Zellerské jazero úbočiami Kitzsteinhorne korunovaného ľadovcom či zalesnenými stráňami vyhliadkového vrcholu Schmittenhöhe.

Pre rekreačných cyklistov, fanúšikov cestných bicyklov, športových bajkerov a zjazdárov ponúka región fantastické trasy a singltraily.

V regióne Zell am See-Kaprun sa nachádza bezpočet výletných cieľov a zaujímavostí, ako napríklad vyhliadková plošina Gipfelwelt 3000 na Kitzsteinhorne, tiesňava Sigmund Thun Klamm alebo kaprunská hydroelektráreň. S prázdninovou kartou Zell am See-Kaprun si môžete užiť aj ďalších 40 atrakcií. Ubytovaní hostia navyše môžu využívať všetku verejnú dopravu v celej oblasti Pinzgau zadarmo!

Alpenverein OEAV.SK Zell am See-Kaprun

Objavujte Zell am See-Kaprun

Zell am See-Kaprun Tourism
Brucker Bundesstr 1a
5700 Zell am See, Austria
welcome@zellamsee-kaprun.com
www.zellamsee-kaprun.com

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru