Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Schilthorn - zažite adrenalín i relaxáciu

Návštevníci dedinky Mürren a vrcholu Schilthorn sa môžu kochať výnimočnými výhľadmi na vysokohorskú alpskú krajinu, ktorej dominujú vrcholy Eiger, Mönch a Jungfrau zaradené dokonca na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nielen toto robí z oblasti skvelú lokalitu pre nezabudnuteľné výlety alebo pre cestu späť v čase do sveta Jamesa Bonda - Agenta 007.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Výhľady, ktoré si vás podmania

Prvá otočná reštaurácia na svete sa otočí okolo svojej osi raz za 45 minút. Návštevníkom umožňuje v tichosti a pokoji vnímať krásu alpskej krajiny. Reštaurácia otáčajúca sa o 360 stupňov vábi svojich hostí na bohatú desiatu Jamesa Bonda 007 alebo delikatesný obed, zatiaľ čo ohromujúca panoráma hôr plynie okolo.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

V stopách tajného agenta 007

Až sa dostatočne pokocháte oslňujúcim výhľadom z pozorovacej plošiny, pozve vás BOND WORLD k putovanie v stopách tajného agenta 007. Od októbra roku 1968 do mája 1969 bol Schilthorn filmovou kulisou ikonickej "bondovky" V službách jej veličenstva. Otočná reštaurácia vo filme predstavovala sídlo hlavného zloducha filmu Blofeld a volala sa Piz Gloria. Toto meno si podnik ponechal až do dnešných dní. Zážitková výstava v prvom poschodí vrcholového centra opisuje sedem kľúčových filmových scén a podáva zaujímavé zákulisné informácie z natáčania.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Vzrušenie na hore Birg

Chodník v oblakoch SKYLINE THRILL obtáča medzistanicu lanovky Mürren - Schilthorn na hore Birg. Odtiaľ môžete pokračovať cestičkou pre dobrodruhov "THRILL WALK" dole medzi kolmími stenami impozantného skalného masívu. Istení oceľovým lanom si užijete najrôznejšie zábavné prvky. Nájdete tu niekoľko naozaj hodnotných miest pre fotografovanie.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Mrazenie v dedinke Mürren

Mürren je skutočnou lahôdkou medzi alpskými dedinami, a to aj vo švajčiarskom kontexte. Štýlová architektúra rozosiata po slnečnej stráni vysoko nad údolím Lauterbrunnen vytvára nádhernú scenériu, ktorú rozoznievajú kravské zvonce. Z výšky 1 600 m n. m. je panoráma ľadovcových štítov ako na dlani. Ubytovanie si tu vyberie každý. Od 4 **** a 3 *** hotelov s úžasnými výhľadmi po hostely alebo lodge. Lepšie miesto pre pobyt vo Švajčiarskych Alpách by ste hľadali naozaj ťažko.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Turistické cesty pre všetkých

Rozsiahla a dobre udržiavaná sieť turistických chodníkov sa prepletá malebnou horskou krajinou na úpätí Schilthorne. Ideálnym východiskovým bodom je stanica lanovky Allmendhubel (1 907 m). Chodníky Northface Trail a Mountain View sú len dva príklady z nekonečného radu možností tunajších túr. Rovnako tak budú z tunajších trailov a chodníkov nadšení aj horskí cyklisti.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Adrenalínový Raus na FERRAE

Vyznávači vzrušenia z výšok by rozhodne nemali minúť ferratovú cestu Mürren - Gimmelwald. Táto skvele istená "železná cesta" je dlhá cez 2,2 km, pričom klesá vyše 300 výškových metrov z Mürren do Gimmelwald a nachádza sa vo výške až 600 m nad dnom údolia. To je skutočný adrenalínový zážitok! V Gimmelwald nájdete aj skalné lezeckú stenu.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Športové divadlo s diabolsky odvážnymi atlétmi

Inferno Triatlon je výzva pre najlepší: 3,1 km plávania v jazere Thun, nasleduje cyklistické preteky s dĺžkou 97 km do Grindelwald s celkovým stúpaním 2 145 m. Atléti potom vymenia cestné bicykle za horské a čaká ich ďalšia etapa, dlhá 30 km cez horské sedlo Kleine Scheidegg do Stechelberg (stúpanie celkom 1 180 m). Posledná etapa rozhodne nie je tá najľahšia - 25 km horského behu sa stúpaním 2 175 m k cieľovej páske na hore Schilthorn. Skutočne pekelný testík výdrže.

Ak si zakúpite Mürren - Schilthorn Holiday Pass (máj - október), nič vám z lákavej ponuky regiónu neunikne. Tento lístok oprávňuje držiteľa k využívaniu všetkých dopravných zariadení v oblastiach Mürren - Schilthorn
a Isenfluh s platnosťou 4 alebo 6 po sebe nasledujúcich dní.

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Objevujte Schilthorn

Rezervácie lístkov a informácie:
SCHILTHORN CABLEWAY LTD.
Höheweg 2,  CH-3800 Interlaken
www.schilthorn.ch
www.alpenruh-muerren.ch

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru