Alpenverein OEAV.SK Shilthorn

Schilthorn - aréna zimných športov

Oblasť Mürren-Schilthorn sa rozprestiera vo výškach 1 600 až takmer 3 000 metrov nad morom, čo z nej robí najvyššie položené lyžiarske stredisko regiónu Berner Oberland. Vďaka tomu sú skvelé snehové podmienky takmer istotou. Nie je výnimkou, keď sa v hornej časti Birg-Schilthorn lyžuje až do konca apríla. Dokonca aj na začiatku mája láka vynikajúci sneh na každoročný festival Telemark Only veľa nadšencov telemarkového lyžovania.

Alpenverein OEAV.SK Shilthorn

Oblasť ponúka približne 50 kilometrov perfektne pripravených zjazdoviek v celej škále obtiažností. V blízkosti vlekov Maulerhubel a Winteregg sa nachádzajú mierne svahy pre neskúsených lyžiarov a snowboardistov, zatiaľ čo zjazdovky v oblasti Schiltgrat potešia tých, ktorí radi prijmú ďalšie výzvy. Zdatní lyžiari si v oblasti Birg-Schilthorn užívajú snehovú nádielku a často strmé zjazdy. Zjazdovka č. 9 - príhodne pomenovaná Direttissimo - je dlhá 400 metrov a môže sa pochváliť sklonom 88 percent!

Alpenverein OEAV.SK Shilthorn

Mürren-Schilthorn je súčasťou lyžiarskeho regiónu Jungfrau. Doprava sem už nemôže byť jednoduchšia - cesta verejnou dopravou z Interlakene na štart prvého zjazdu vo Wintereggu trvá iba 45 minút.

Lyžiarske stredisko je od sezóny 2018/19 členom Top4 Ski Pass. Deti do 16 rokov teda aj tu môžu lyžovať každú sobotu zadarmo. V cene denného skipasu pre dospelých sú zahrnuté tiež tri bezplatné skipasy pre deti. A to nie je všetko: predajne Intersport Rent v Mürren a Lauterbrunnen požičiavajú deťom bezplatne aj lyžiarske vybavenie.

Informácie, plán zjazdových tratí a cenník https://schilthorn.ch/en/Info/Winter

Alpenverein OEAV.SK Shilthorn

Schilthorn - Mekka freeridu a speedlidingu

Vďaka pohodlnému výjazdu lanovkou až na vrchol Piz Gloria, sa svahy tejto hory môžu pochváliť niekoľkými fenomenálnymi freeridovými čiarami.

Po pravde, ide o typ pre zasvätených a fajnšmekrov, ktorí dobre vedia, aký potenciál táto oblasť má. Preto spoločnosť Schilthorn Cableways dlhodobo spolupracuje so známym miestnym freeriderov Saschou Schmidom. Eventy, ako sú campy a školenia, udržujú povedomie o tunajších svahoch medzi freeridovou komunitou.

Alpenverein OEAV.SK Shilthorn

Vo freeride platia jasné pravidlá a bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Na Schilthorne bol zriadený checkpoint, kde sú pravidelne aktualizované odporúčania a informácie s ohľadom na aktuálne podmienky.

Rovnako tak majú návštevníci možnosť navštíviť Avalanche Training Center v Blumental a precvičiť si používanie lavínového vyhľadávača v reálnych situáciách.

Pravidelne sú organizované lavínové kurzy a k dispozícii je Freeride Map © so všetkými informáciami z terénu, ktoré sú nevyhnutné pre plánovanie a absolvovanie freeridových túr.

Avalanche Training Center - manuál a leták:
https://schilthorn.ch/en/Info/Winter#avalanche

Alpenverein OEAV.SK Schilthorn

Rezervácie cestovných lístkov a informácie

SCHILTHORN CABLEWAY LTD.
Höheweg 2,  CH-3800 Interlaken
www.schilthorn.ch
www.alpenruh-muerren.ch

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru