Alpenverein OEAV.SK Český ráj

Príbeh Raja

Keď Jakub Zítka v roku 1993 zakladal v Mladej Boleslave outdoorovú predajňu, čakali ho krušné začiatky. Za štvrť storočia existencie sa však Český raj outdoor rozrástol z malej kamennej predajne na moderný obchod a úspešný e-shop, ktorý svojím rozmerom prerastá regionálny rozmery. Jedno ale zostalo stále rovnaké - kvalita služieb pre zákazníkov je pre firmu na prvom mieste.

Alpenverein OEAV.SK Český ráj

V kamennej predajni Český ráj outdoor na mladoboleslavskom námestí i na e-shope dnes nájdeme širokú ponuku outdoorového vybavenia - či už sú to stany určené pre turistiku, cyklistiku alebo rodinnú dovolenku; trojsezónne, letné, zimné i ďalšie špeciálne spacáky; batohy všetkých veľkostí; obuv pre turistiku a voľný čas i penové a (samo) nafukovacie karimatky.

Od malej predajne po e-shop

Dvere Český ráj outdoor sa zákazníkom slávnostne otvorili vo februári 1994 ako vôbec prvého súkromného obchodu so športovým tovarom v Mladej Boleslave. Samozrejme ako každý začiatok ani tento sa nezaobišiel bez komplikácií, obchod však postupom času prekvital.

Zlomovým okamihom bol rok 2002, kedy v predajni nastúpil Mirek Žďánský, ktorý sa vďaka nadaniu pre IT technológie zasadil o spustenie prvého e-shopu.
V roku 2009 sa ale cesty Jakuba Zítka a Mirka Žďánského rozišli. Mirek si založil vlastnú kamennú predajňu a e-shop s outdoorovým vybavením a vytváral e-shopy na zákazku. Keď však pred necelými piatimi rokmi osud priviedol oboch podnikateľov zase dohromady, bolo zamiesené na veľké zmeny.

Alpenverein OEAV.SK Český ráj

Prerod firmy

"Mirek mi vnukol nápad, že Český ráj outdoor je firma s históriou. Že preniesť ten príbeh do on-linu by bola investícia, ale stálo by to za to, "spomína Jakub Zítka. Oba obchody teda spojili a stali sa spolumajiteľmi. Znovuzrodenie firmy odštartovalo otvorenie novej predajne na Staromestskom námestí v Mladej Boleslave. Tiež e-shop čakali nemalé zmeny a zhruba po roku usilovnej práce uzrel v novembri 2016 svetlo sveta zbrusu nový web.

Poradňa na e-shope

Poradiť ohľadne výberu vybavenia sa ľudia môžu okrem kamennej predajne aj priamo na e-shope. Servis poskytujú na telefóne i cez mail a základné informácie ako vyberať a starať sa o vybavenie nájdu zákazníci tiež na blogu.

"V článkoch popisujeme parametre, ktoré je pri výbere dobré sledovať, a to aj tie, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať nepodstatné, ale z hľadiska funkčnosti sú významné veľmi. Napríklad u spacích vakov sa ľudia dočítajú, že je potrebné vyberať nielen podľa teplotných hodnôt, ale aj podľa výšky postavy. Keď si totiž žena so 170 cm kúpi 210 cm dlhý spacák, komfort spania sa jej razom zníži napríklad o 5 stupňov, pretože ho skrátka nevyhreje, "vysvetľuje Jakub Zítka.

Alpenverein OEAV.SK Český ráj

Rodinná firma s víziou

Náročný prerod firmy však nesie svoje ovocie. Počet zamestnancov vzrástol z troch na dvanásť. Zvýšil sa odbyt tovaru a rozšírila sa ponuka predávaných značiek. V predajni aj na e-shope dnes nájdeme prvotriedny tovar popredných outdoorových značiek, ako sú karimatky a hamaky Therm-A-Rest, topánky Asolo, oblečenie Montane, ruksaky Lowe Alpine alebo lezecké vybavenie značky Mammut. Od nového roku je navyše Český ráj outdoor jedným z mála obchodov, ktorý má v ponuke všetky modely a veľkosti lezečiek od značky Jesienka.

Z malej firmy, ktorá vznikala takmer na kolene, sa vyvinul obchod 21. storočia, ktorý aj vďaka e-shopu prerastá svoje regionálne pôsobenie do celého Česka i na Slovensko. Aj tak si ale zachováva dušu obchodu, kde nakupuje už niekoľká generácia verných zákazníkov. "Ľudia, ktorí k nám chodili ako mladí, postupne chodili s kočíkom a dnes u nás nakupujú aj ich deti. Vážime si ich dôveru, "bilancuje zakladateľ po 25 rokoch a popisuje svoje vízie do budúcnosti:" Nemáme ambície rozširovať sieť obchodov po republike. Bojíme sa, že by kvantita pohltila kvalitu. Skôr sa chceme zamerať na lepší servis pre zákazníkov ako v obchode, tak na e-shope. "

Alpenverein OEAV.SK Český ráj

Český ráj outdoor

Staroměstské náměstí 20/21, 293 01 Mladá Boleslav
Pondelok - Piatok: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 12:00
Tel: +420 326 211 050
www.ceskyraj.com

Zľava pre členov Alpenverein

Aktuality

Fotosúťaž 2021 výsledky

17. 09. 2021
Do 31. augusta 2021 prebiehala na stránkach OEAV.CZ ďalší ročník veľkej fotosúťaže s podtitulom...

75 % zľava pre nových členov

03. 09. 2021
Až 16 mesiacov členstva za 16,50 € vrátane poistenia a ďalších výhod!

Trpíte strachom z výšok? Tu sú tipy na ideálne túry pre vás

24. 08. 2021
Simonove srdce sa zastavilo. Kolená sa mu podlomili, zatiaľ čo pohľad stočil hlboko pod seba a...
Nahoru