Alpenverein OEAV.SK Diavolezza

Leto na Diavolezze

Via ferraty, ľadovcová túra a vírivka v 3 000 metroch

Horolezci a skialpinisti môžu prenocovať v horskej chate na Diavolezze jedenásť mesiacov v roku v spoločných spálňach alebo v pohodlných 2 a 4-lôžkových izbách. Čaká ich nocľah v takmer 3000 m nad morom, vysoko nad Morteratsch a ľadovcami Pers v srdci ohromujúcej alpskej arény. Gurmánov uspokojí ponuka štýlovej reštaurácie alebo bistra. Za priaznivého počasia si môžete urobiť piknik vo výške 3 066 m s ohromujúcimi výhľadmi. Na chate vás vybavia piknikovým košom a drevom na kúrenie. Ak zostanete cez noc, vychutnáte si nielen večeru, ale tiež úžasnú hviezdnu oblohu.

Ak ste v dobrej fyzickej forme, istí v nohách a nevadia vám výšky, vydajte sa na via-Feratu na Piz Trova, lezeckú cestu istenou lanami, ktorá ponúka výber ľahšej aj ťažšej varianty.

Alpenverein OEAV.SK Diavolezza

Cez ľadovce na stanicu

Ďalším tipom je ľadovcová túra od chaty Diavolezza cez mohutné ľadové masy ľadovcov Pers a Morteratsch dole k zastávke Rhétskej dráhy - Morteratsch. Na úžasnej ľadovcovej túre vás vedie horský vodca, ste istení mačkami a lanom.

Alpenverein OEAV.SK Diavolezza

Výstup na chatu cez vrchol Munt Pers

Pre skúsených je skvelou alternatívou k jazde lanovkou cesta Senda dal Diavel na Munt Pers. Vydajte sa zo zastávky Diavolezza k jazeru Lej Pers. Odtiaľ po bielo-modro-bielych značkách najprv skromnými, leč kolmými pasážami II. stupňa UIAA čiastočne istenými kovovým lanom. Po prekonaní radu týchto stupňov postupujte po členitom hrebeni s mnohokrát opakovanými výstupmi a zostupmi. Dlho trvá, než sa dostanete na vrchol, ktorý máte zdanlivo nadosah. Odmenou za vynaložené úsilie sú fantastické výhľady na ľadovce stekajúce z Piz Bernina. Pre výstup sú potrebné cca 4 hodiny, úniková varianta tu nie je, takže nastupujte len za istého počasia!

Alpenverein OEAV.SK Diavolezza

Berghaus Diavolezza

Nocľah vo výške takmer 3000 metrov

Tu sú hviezdy nadosah ruky.

www.diavolezza.ch

Aktuality

Fotosúťaž 2021 výsledky

17. 09. 2021
Do 31. augusta 2021 prebiehala na stránkach OEAV.CZ ďalší ročník veľkej fotosúťaže s podtitulom...

75 % zľava pre nových členov

03. 09. 2021
Až 16 mesiacov členstva za 16,50 € vrátane poistenia a ďalších výhod!

Trpíte strachom z výšok? Tu sú tipy na ideálne túry pre vás

24. 08. 2021
Simonove srdce sa zastavilo. Kolená sa mu podlomili, zatiaľ čo pohľad stočil hlboko pod seba a...
Nahoru