Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

3000 kilometrov MTB trás v Korutánsku

Za jednu dovolenku v žiadnom prípade neobýdete všetky TOP bajkerská miesta v Korutánsku, nieto celú porciu trás. Prinášame aspoň prehľad najzaujímavejších lokalít. Odporúčame sa zamerať na jednu oblasť a vychutnať si ju do hĺbky. Každá časť Korutánska má niečo do seba a vzhľadom na vzdialenosť zo SR sa môžete na juh Rakúska opakovane vracať.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

TIP: Bike Card "Flow Trails Kärnten" je rakúsky unikát.

Karta Bike Card vám zaručí dokonalú dovolenku na bicykloch. Vďaka "Flow Trail Card" si môžete v lete vychutnať jazdu na viac ako tridsiatich flow trailoch v šiestich bikerských areáloch (bike parky Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe).

1. Pohorie Nockberge je raj bikerov

Zelené alpské pastviny a kopcovitá krajina v pohorí Nockberge neďaleko Bad Kleinkirchheim a Millstätter See sú bajkerským eldorádom. Sieť trás v celkovej dĺžke niekoľkých stoviek kilometrov je výborne značená. Zahŕňa ťažké horské úseky aj pohodové jazdenie zmiešanými lesmi v okolí malebných dedín. Zaručene sa vám tu bude veľmi páčiť, pretože sa otvárajú nové a nové singltraily. Niektoré zjazdy počítajú s prevýšením až 1100 metrov! V Bad Kleinkirchheim máte možnosť otestovať najdlhšia flow country trail na svete. Zjazd vedie z Kaiserburg vo výške 1800 metrov približne 15 km až k dolnej stanici gondoly v centre Bad Kleinkirchheim.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

2. "Flow Country Trail" v južnom Korutánsku / Südkärnten

Na hore Petzen bola v roku 2015 slávnostne otvorená jedna z najdlhších bikerských downhillových tratí v Európe. Jej autorom nie je nikto iný ako slávny Diddie Schneider, jeden z najlepších dizajnérov bikerských zjazdových tratí na svete. Trať nie je určená len skutočným profesionálom, na svoje si tu prídu aj úplní začiatočníci bez špecifických znalostí jazdných techník. Jazdcov i s kolesami pohodlne vyvezie lanovka až k štartu trailu na vrchole hory Petzen. Pri zjazde sa striedajú uhladené klopenky, jazdu spestrujú občasné vlny a skoky, pocity eufórie umocňujú výhľady na jihokorutanské jazerá.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

3. Bikerská zážitky v hore aj na hore

Už ste niekedy prechádzali na bicykli podzemnými štôlňami? Vyzbrojení prilbou a čelnou baterkou prechádzajú bajkeri podzemným labyrintom štôlní v bani, kde sa kedysi dobývali zinkové a olovené rudy. Zo športového hľadiska žiadna veľká výzva - len 7 km dlhá trasa bez veľkých prevýšení skrze banské dielo s kamennými formáciami, priestrannými až tridsať metrov vysokými halami - zato s odborným výkladom sprievodcu. Každý jazdec získa mnoho zaujímavých poznatkov z dávnej histórie bane. A len tak mimochodom, baňa je cezhraničná, vstup do štôlní je totiž na slovinskej strane hranice. Nenechajte si ujsť toto nezvyklé dobrodružstvo, ktoré ocení celá vaša rodina.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

4. Mountainbiking v Gailtalských a Karnských Alpách

Gailtalskými a Karnskými Alpami prechádza sieť MTB trás s dĺžkou 950 kilometrov so 46 rozmanitými túrami rôznych úrovní obtiažnosti. Rozmanitý alpsko-jadranský región najlepšie spoznáte na cezhraničnej túre vedúcej do Talianska, kde sa na atraktívnych trasách zoznámite s kultúrou a gastronómiou oboch krajín. Ponuku dopĺňa sedem nových prírodných trailov v Nassfelde a 3,5 km dlhý flow trail k dolnej stanici lanovky v Tröpolachu.

V prírodnom parku Weissensee v okolí nádherných Gailtalských Álp si vychutnáte dokonalé spojenie jazdy na horských bicykloch, kúpanie a plávanie. Weissensee je najvyššie položené jazero na kúpanie v Alpách. Odporúčame vám báječnú túru k Naggleralm. Hneď vedľa salaša sa nachádza tri kilometre dlhý, voľne prístupný parkúr pre tréning techniky jazdy na horskom bicykli, ktorý napodobňuje klasické terénne prekážky.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

5. Lake.bike v regióne Villach

Tiež v okolí ikonického jazera Faaker See je už vybudovaná atraktívna sieť trás pre horské bicykle s viac ako desiatkou trailov a početnými túrami. Medzinárodná bikerská scéna si dáva dostaveníčko v bývalom lyžiarskom centre Baumgartnerhöhe, aby si v úžasnej korutánskej prírode medzi horami a jazerami užívala vychádzky na horskom bicykli. Táto ponuka sa stále rozširuje. Ďalšou zaujímavosťou je trailový a cvičný park Area One na okraji Villachu.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

6. Koralpe Trail

Od leta 2019 sa na hranici so Štajerskom v pohorí Koralm nachádzajú dva nové flow trialy pre horské bicykle (8 km). Štvormiestna sedačková lanovka Burgstallofen preváža na vrchol bikerov i ďalších cyklistov. Okrem oboch flow trailov, rodinného a vlčieho trailu tu nájdete aj cvičný terén pre deti a začiatočníkov.

Alpenverein OEAV.SK MTB Korutany

7. Turracher Höhe Trail

V lete 2020 sa bohatá ponuka aktivít na Turracher Höhe rozrástla o ďalšiu atrakciu. Je ňou Turracher Höhe Trail Area ponukou oslovujúcou náročných bikerov aj začiatočníkov. 7 km dlhý prírodný flow trail Kornock (úroveň obtiažnosti modrá, 400 prevýšenie) sa kľukatí zvlneným terénom, jazdu spestrujú vlnky, lavice, klopené zákruty a drevené lávky. Bikerakí začiatočníci každého veku môžu zbierať prvé trailové zážitky na cvičných trailoch priamo pri dolnej stanici lanovky pod dohľadom inštruktorov. Trail Üwi pri vleku na tréningovej lúke (úroveň obtiažnosti zelená / modrá, 600 m a 85 vm) je ideálnou prípravou na flow trail Kornock.

Podrobné informácie
www.cyklo.korutany.com

Cyklotrasy, navigácia GPS, mapy, profily trás ai. je možné si stiahnuť z webových stránkach www.touren.kaernten.at.

Alpenverein OEAV.SK Korutany

Korutanská prázdninová karta

100 pamätihodností a výletných cieľov zadarmo

Navštívte 100 pamätihodností a výletných cieľov zadarmo: múzeá, horské dráhy, zážitkové kúpele, jazdu loďou, panoramatické cesty, ponuku voľnočasových a zážitkových aktivít. Karta Kärnten Card platí len v letnej sezóne.

Prehľad výletných miest

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru