Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

11 tipov na aktívnu dovolenku v Korutánsku

Príroda bola ku Korutanom ležiacim na slnečnom juhu Rakúska štedrá. Uprostred Álp čaká záplava čistých, až 28°C teplých jazier na kúpanie. Nájdete tu tiež impozantné trojítisícovky aj oblé vrcholy pohoria Nockberge. Korutánsko sú najvodnatejšou spolkovou krajinou Rakúska. Nájdete v nej 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Desať jazier na jeden záťah?

Umožní vám to cyklotrasa "Veľký korutánsky jazerný okruh" v podobe ležatej osmičky v celkovej dĺžke 340 km. Kompletnú trasu môžete poňať ako príjemnú dovolenku na bicykli pre pôžitkárov, milovníkov prírody, romantikov i aktívnych športovcov, ktorí po námahe na bicykli ocenia osvieženie v jazernej vode s teplotou až 28 stupňov.

www.cyklo.korutany.com

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Prejdete pešo tri krajiny

Nemusíte ujsť hneď všetkých 43 etáp diaľkovej trasy Alpe Adria Trail vedúcej od Grossglockner až k Jadranu v dĺžke 750 kilometrov. Na začiatok môže stačiť 21 korutanských etáp od úpätia Grossglockner pozdĺž ľadovcov, riek k tyrkysovým jazerám. Pri organizácii cesty (ubytovanie, prevoz batožiny, tipy na reštaurácie) vám pomôže rezervačné centrum Alpe Adria Trail.

Informácie: www.alpe-adria-trail.com 

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Korutánske panoramatické cesty - každá zákruta je zážitok

Rozmanitý svet korutánskych hôr môžete preskúmať tiež pri jazde autom. Oblasti v okolí ciest Großglockner Hochalpenstrasse, Nockalmstraße, Villacher Alpenstrasse a Goldeck Panoramastraße sú nádherné miesta, ktoré stoja za výlet. Milovníci prírody a pešej turistiky už to dávno vedia. Cesta Großglockner Hochalpenstrasse bola otvorená roku 1935. Je to jedna z najkrajších panoramatických ciest v Európe, a dokonca patrí k najnavštevovanejším výletným cieľom v Rakúsku. Na jej južnom konci leží známa horolezecká dedina Heiligenblut, o 16 kilometrov ďalej sa nachádza vyhliadka Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Je to ideálne miesto pre pešie túry, napríklad k ľadovcu Pasterze alebo po chodníku Panoramaweg Kaiserstein ku Swarovského observatóriu.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Via Paradiso - nová pešia trasa

Štyri denné etapy a 55 kilometrov ako v raji - to je "Via Paradiso", ktorá vás zavedie do malebnej krajiny s jazerami a horami v okolí Millstätter See. Jazero Millstätter See budete mať stále na dohľad a môžete ho obdivovať vždy z inej perspektívy. Cestou vás na kúpanie zlákajú skryté zákutia.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Päť výnimočných zážitkov pri jazerách s teplotou vody až 28°C.

Niekedy stojí za to pozrieť sa na svet novými očami. Čo tým myslíme? To, že teplé korutánske jazerá sú skvelé nielen na kúpanie. Čo tak si vyskúšať paddleboarding na Wörthersee? Ak máte radšej pokojnejšie aktivity, možno si zamilujete Wörthersee ako miesto, kde sa stretávajú priaznivci jogy z celého sveta. Už ste počuli o plavbe na plti po Weissensee? Pri nej spojíte poznávanie jedinečnej prírody a miestnej gastronómie. Romantickú atmosféru navodí pádlovania v "Everglades" na Faaker See alebo vychádzky na pramici do malebných zálivov na jazere Millstätter.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Päť hviezdičiek alebo radšej jednu z mnohých alternatív ubytovania v Korutánsku?

Široká škála ubytovania v Korutánsku vám splní akékoľvek želanie. Na výber máte luxusný hotel, dovolenku na statku, chatku, ubytovanie v súkromí alebo kemping. K výnimočným ponukám patria napríklad apartmány v hausbótoch na Millstätter See, dom na strome v Althofen, bivak u Millstätter See, apartmán so západom slnka pri Wörthersee, domčeky z hliny pri Weissensee alebo novomanželská chata v pohorí Nockberge.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Najdlhšia trasa pre horské bicykle v Európe

Flow Country Trail Bad Kleinkirchheim je unikátna MTB trasa o dĺžke 15 kilometrov. Bikeri majú v Korutánsku navyše k dispozícii hneď 3000 kilometrov oficiálnych trás, ktoré prechádzajú Südkärnten, Gailtalskými a Karnskými Alpami a regiónom Villach. Ponuka "Kärnten Flow trail" vznikla v roku 2020 a v rámci Rakúska je to jedinečný počin. Karta "Flow Trail Card" od mája do októbra umožňuje využitie viac ako tridsiatich flow trailov v šiestich bikeparcích (Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe).

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Vodácka výprava po rieke Dráva

Dráva je najdlhšia a najväčšia rieka v Korutánsku. Vinie sa najjužnejšou rakúskou spolkovou krajinou ako zelená stuha. Okrem cyklistov na Drávskej cykloceste (Drauradweg) sa na rieke objavuje čím ďalej viac nadšených vodákov na kajakoch alebo kanoe a tiež priaznivci paddleboardingu. Milovníci vodných športov môžu využiť balíky služieb zahŕňajúci štyri úseky s celkom 12 etapami. Späť do východzieho bodu jednotlivých úsekov sa dostanete rýchlo a ľahko vďaka mobilnej kyvadlovej preprave. V oblasti Oberes Drautal jednoducho pôjdete vlakom. Ak chcete, môžete využiť bicykel alebo vlak na vlastnú päsť. Vodácka trasa Draupaddelweg sa dá dobre kombinovať s výletmi na bicykli, pešími túrami, rybárčením, návštevou výletných cieľov.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Nockberge Trail - 5 plus 3 nové denné etapy.

Prvý rakúsky celoročný trail, ktorý možno rezervovať online. V zime vás nadchne ako skitúra a v lete ako pešia trasa. Tento rok k nej pribudnú tri nové etapy vedúce z Bad Kleinkirchheim do Seeboden u Millstätter See. K najzaujímavejším miestam na diaľkovej pešej trase s dĺžkou 125 kilometrov patrí UNESCO biosférická rezervácia Nockberge, možnosť zdolať početné vyhliadkové vrcholy, pohodlné hotely a pohostinné horské chaty.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Pasterze - najväčší ľadovec vo Východných Alpách.

Pri trekingu na ľadovci vybavení mačkami, bedrovým pásom a lanom postupujete drsnou ľadovcovou krajinou na úpätí najvyššej hory Rakúska Grossglockner. Od júna do septembra máte možnosť vyraziť s certifikovaným horským vodcom na túru, ktorá vás zaručene rozohreje.

Alpenverein OEAV.SK Best of Korutany

Korutanská prázdninová karta

100 pamätihodností a výletných cieľov zadarmo

Navštívte 100 pamätihodností a výletných cieľov zadarmo: múzeá, horské dráhy, zážitkové kúpele, jazdu loďou, panoramatické cesty, ponuku voľnočasových a zážitkových aktivít. Karta Kärnten Card platí len v letnej sezóne.

Prehľad výletných miest

Aktuality

Život na horách: z veľkomesta na horskú chatu

12. 01. 2023
Tridsaťročná Clara Tippelt sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlala a našla svoj nový domov v rakúskom...

Hore fúka

11. 01. 2023
Prvá Češka, ktorá zdolala tri najvyššie vrcholy sveta - Mount Everest, Kančendžengu a K2.

Južné Tyrolsko

11. 01. 2023
Kronplatz, Drei Zinnen alebo Val Gardena. Tieto známe lyžiarske metropoly v Južnom Tirolsku netreba...
Nahoru